קביעת יעדים "פקחים"S.M.A.R.T – לעסקים קטנים

קביעת יעדים על פי קריטריון SMART הינה שיטה פופולרית שנועדה לתת תוקף ליעדים שקבעתם עבור פעילות העסק. חשוב להיצמד לשיטה מבוססת בכדי לחסוך זמן ואנרגיה על ידי הפיכת תהליך קביעת היעדים ליעיל ופרודוקטיבי יותר.

טוב אז מהו יעד בפורמט SMART?

יש מספר דרכים לתאר את ראשי התיבות SMART, להלן ההגדרה המתאימה ביותר לבעלי עסקים קטנים:

Specific – הגדרה מדוייקת וספציפית של מה אתם רוצים להשיג. למה היעד חשוב ואיך אתם הולכים להשיג אותו. אל תתנו ייעדים כללים מדי ומפוזרים מידי.

Measurable – כזה שניתן למדידה. אם אינכם מסוגלים למדוד אותו, יש לכם בעיה. למשל, אל תיתנו יעד של השגת נתח שוק, אם אין לכם כילים למדוד את חלקכם בשוק. במידה ומדובר ביעד שנתי, מומלץ להצמיד ליעד, תוכנית עם מטרות ואבני דרך שיעזרו לכם לוודא שאתם מתקדמים בכיוון הנכון לאורך התהליך ואשר אמורות לתת לכם אינדיקציות כאשר סיימתם את התהליך.

Attainable – יעד מציאותי ובר השגה. יעד בר השגה. במידה שמדובר ביעד שהשגתו דורשת עמידה באבני דרך לאורך השנה, מומלץ שתפרקו אותו ליעדי משנה קטנים יותר, כאלה שניתנים לניהול וליישום תוכנית פעולה.

Relevant – רלוונטי וקשור למודל העסקי. יעד רלוונטי, צריך "לעשות שכל" בהקשר למודל העסקי שלכם. אל תתנו לדוגמא לאיש מכירות יעדים הקשורים לרווח. לרוב אנשי המכירות אין נגיעה לתמחור המוצרים ועל הרווחיות. אם אתם רוצים להעלות את רווחיות החברה, תנו לאיש המכירות יעדי מכירות של מוצרים נבחרים, כאלה שרמת הרווחיות שלהם גבוהה והם מעלים את הרווחיות הכוללת של החברה.

Time Based – תקבעו לוחות זמנים להשגת היעד. השגת יעד חייבת להיות תחומה בזמן סופי וברור.

לא כל יעד שקבעתם במשסגרת העסק שלכם שווה את הזמן והאנרגיה שאתם משקיעים בו. תבנית ה SMART תסייע לכם לקבוע האם הם ניתנים להשגה ושווים את הזמן שלכם ותייצר בהירות גדולה יותר אל מול צוות העובדים שמהם נדרש להשיג את היעדים.

 

מרגישים שאתם רוצים לחזק את העסק שלכם ולמקסם ביצועים? מוזמנים להשאיר פרטים <>

 

דן דניאלי –  בעלים ומנכ"ל – די טו די, ניהול וייעוץ עסקי בע"מ

יועץ עסקי בכיר, בעל נסיון של למעלה מ – 20 שנה בהובלת חברות ועסקים

שתף

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on email

כתבות אחרות בבלוג: