איך להפוך עסק קטן למצליח

בשנים האחרונות היתה לי הזכות ללוות עשרות עסקים קטנים לצד חברות בינוניות. אגב המילה "קטן" עלולה להטעות, עסק קטן מוגדר כעסק עם 4-20 עובדים ומחזור מכירות מעל 1 מיליון ₪ ועד 20 מיליון ₪.  אם אתם מנהלים עסק כזה, המאמר הבא בשבילכם

במהלך השנים אני נתקל לא פעם, בעסקים קטנים הפועלים בסביבת שוק בצמיחה וכאלה עם הצעת ערך משמעותית ומבודלת ללקוח. למרבה הצער, לא מעט בעלי עסקים קטנים, מסיימים את השנה בגירעון או במקרה הטוב, ברווח קטן לעומת מחזור הכנסות שנתי מכובד, כלומר, עסק שמגלגל הרבה כסף אבל רווחי בקושי…

יש דרכים רבות להפוך עסק קטן למצליח. כבעלי עסק, הדבר הראשון שכדאי מאד שתגדירו לעצמכם הוא איך אתם מגדירים "מצליח". לאורך הזמן, כדאי מאד שלנגד עיניכם תעמוד התמונה הזו ואשר על פיה, תקבלו החלטות שתעזורנה לכם להתקדם בנתיב למימושה.

 

הבנה פיננסית בסיסית ואיתנות פיננסית

זה אולי נשמע לכם טריוויאלי, אבל לא מעט בעלי עסקים אינם יודעים לקרוא את הדוחות הפיננסיים של העסק. זה שיש לכם רואה חשבון לא אומר שהוא מנהל לכם את העסק. בין אם המטרה העיקרית שלכם בניהול העסק היא להרוויח הרבה כסף או פשוט להיות רווחיים,  הדבר הראשון שאתם חייבים לוודא הוא שאתם מרוויחים מספיק כדי שהעסק יוכל להיות "מעל המים". כשאני אומר להיות יציב מבחינה פיננסית, משמעות הדבר היא שבאופן בסיסי העסק צריך להכניס יותר כסף מאשר הוצאות תפעוליות בסיסיות ושוטפות.

גם אם אינכם מרגישים בנוח עם כל פרטי הנהלת החשבונות, אתם מוכרחים לפתח יכולות בסיסות להבנה של מה קורה מבחינה פיננסית בעסק. אל תגידו לעצמיכם "הרואה חשבון שלי מטפל בזה"…מבלי לזלזל בעמיתי רואי החשבון אשר לחלקם ידע והשכלה רחבים בתחומי החשבונאות, המיסים, המימון, הביקורת החשבונאית ותחומים נוספים, הדרושים לביצוע עבודתם. תפקידם העיקרי במרבית העסקים הקטנים הוא ביצוע ביקורת על דוחות כספיים ומתן חוות דעת עליהם. מבלי להבין בעצמיכם את הדוחות, תתקשו מאד לנהל את העסק ולתקן את מה שדרוש תיקון ולשפר את הטוב.

תלמדו לקרוא את דוחות הרווח והפסד של העסק באמצעותם תבינו אם אתם מנהלים עסק שרק מצליח "לגמור את החודש", מה עלות המכירות ומה היא כוללת, היכן ההוצאות הגדולות שלכם, איפה ניתן לשפר ועוד. לא מזמן ליוויתי חברה קבלנית קטנה המבצעת עבודות אלומיניום מיוחדות לבניה. לחברה מחזורים שנתיים נאים של מעל 15 מיליון ₪ בשנה, אבל עם רווחיות גבולית ולבעליה אין מיומנות בסיסית בקריאת דוחות פיננסיים. עיון בדוחות של השנתיים האחרונות מגלה בין השאר שקיימת בעסק בעיה שורשית בשיטת התמחור של פרוייקטים ואשר היה צורך לטפל בה באופן מיידי בכדי להפוך את העסק לרווחי ויציב. מבלי להבין את הדוחות הפיננסיים, יתקשה כל בעל עסק לשים את האצבע על הנקודות הדורשות טיפול.

תלמדו להבין את המאזן השנתי של העסק , הדוח יפרט עבורכם את הנכסים של העסק אל מול המחויבויות שלו וישווה בין מה שבבעלותכם ומה שאתם חייבים.

אחרון חביב, תבינו את תחזית תזרים המזומנים של העסק, אשר מפרטת את ההכנסות וההוצאות הצפויות שלו בטווח הקצר והבינוני, מה שיעזור לכם לתכנן התרחבות וצמיחה או הקטנה וצמצום.

 

הפעילו את העסק שלכם כחוק

כן, גם זה נשמע טריוויאלי, אבל לא כל בעל עסק יודע אם הוא מפעיל את העסק כחוק, או שאולי הוא עובר על איזה חוק או שניים. הקטנת ראש לא תפטור אתכם מבילוי בבתי משפט ותשלומי קנסות. תעשו את שיעורי הבית שלכם ותבינו מה נדרש כדי להפעיל את העסק שלכם כחוק. לעיתים זה תהליך קצת מייגע, אך בטווח הארוך זה יחסוך לכם זמן וכסף. קבלו את הרישיונות הנדרשים לעסק על פי הדרישות המוניציפאליות בעיר שלכם ואת ההיתרים הספציפיים לתעשייה שלכם. התייעצו עם עורך דין ורואה חשבון ובחרו מבנה בעלות עסקית שמתאימה לכם, תעקבו אחרי הכללים והתקנות להפעלת העסק שלכם ושלמו מיסים בזמן.

 

איכות חיים

אני תמיד אומר לבעלי העסקים שאני עובד איתם, "יש חוק כנגד ניצול עובדים, אבל אין חוק ששומר שלא תנצלו את עצמכם". אני פוגש בעלי עסקים קטנים רבים שעובדים סביב השעון ונאבקים בניסיון לאזן בין עבודה לחיים אישיים. מומלץ שתדעו מה הגבולות שלכם. תבינו כמה אתם מוכנים לעבוד בכדי לשמור על העסק שלכם מצליח והיכן עובר הקו (תזכרו בהגדרה שלכם ל"מצליח"). המוכנות שלכם והיכולות שלכם משתנות עם הזמן כמו למשל שתהיו מוכנים לעבוד סביב השעון בשנה הראשונה, אבל לאחר מכן תתחיל לקחת חופשות סדירות כשהעסק מתייצב. מומלץ שתתקשרו את הסיטואציה העסקית עם המשפחה ואיך העסק ישפיע על אורך החיים שלכם, תבינו את רמת הסבלנות וההכלה שלהם ותגייסו עזרה נוספת אם נדרש, כמו למשל מטפלת בבית או עובד נוסף בעבודה בכדי שתוכלו לשמור על איזון.

 

הכינו תוכנית עסקית

הקמה והרחבה של עסק היא ענין מורכב. בישראל נסגרים מדי שנה קרוב ל – 50,000 עסקים! וזה עוד לפני השפעות משבר הקורונה. בישראל, מרבית העסקים נסגרים לאחר 5 – 7 שנים. אל תנסו לעשות קיצורי דרך. תכינו תוכנית עסקית והגדירו יעדים עסקיים לשנים הקרובות ואת הצעדים שעליכם לבצע בכדי להגיע לשם. התוכנית תעזור לכם להיות מאורגנים .ייתרה מזאת, תוכנית טובה, משדרת לבנקים או לכל גוף מימון אחר את רצינות כוונותיכם ואת המחויבות העיסקית והמקצועית שלכם. לפני שבנקאי או משקיע ירשמו לכם צ'ק, הם ירצו לראות את תיאור העסק שלכם ואת התחזית הפיננסית שלכם. בלי זה, מאד תתקשו לגייס כסף וקו אשראי.

 

העזרו ביועץ עסקי מנוסה לאורך התהליך, הוא יעזור לכם להפוך את העסק שלכם מטוב למצליח ולא פחות חשוב, יציב לאורך שנים.

 

דן דניאלי –  בעלים ומנכ"ל – די טו די, ניהול וייעוץ עסקי בע"מ

שתף

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on email

כתבות אחרות בבלוג: