לא הקמתם את העסק רק כדי לשרוד, נכון?

מבחינת לא מעט עצמאיים ובעלי עסקים, הקורונה איננה רק וירוס הטומן בחובו סכנה בריאותית גבוהה, אלה בעיקר, וירוס בעל פוטנציאל הרס שיכול לחסל עסקים וחברות. אין לו כרגע חיסון ולא ברור מתי האנושות תצליח למגר אותו.

למען האמת, די ברור שהוא לא הולך להיעלם בקרוב ואנחנו מבינים שהרבה דברים לא יחזרו למקום בו השארנו אותם לפני המשבר. כבר היום יותר מדי דברים השתנו: הרגלי צריכה, תנאי תשלום, צורך במשרדים וחללי עבודה, שכירויות, רמות שכר, תנאי העסקה, שימושים באונליין, כוחות הקניה, מחוייבות ספקים, עבודה מרחוק ועוד.

אם הפעולות שאתם מבצעים בעסק בימים אלה הן רק פעולות הישרדות, כאלה שבעיקר קונות זמן עד שהכל יחזור לקדמותו ו"יהיה בסדר"…, צר לי חברים, אתם לא בכיוון הנכון.

אז מה ניתן לעשות?

כל מי שמחכה למצוא שוב את הלקוחות שלו, את השוק שלו, את המקום בו הוא השאיר אותם, יתקשה למצוא אותם, חלק מהם כבר לא שם.

בכדי לגבש תוכנית פעולה טובה ואחראית, אסור לפעול רק על פי אינסטינקטים. מחובתנו לבצע בחינה מעמיקה יותר של הצרכים וההזדמנויות בשוק. להיפרד ממה וממי שאינם מתאימים למתווה המעודכן ובמקביל לשמר חוזקות ויתרונות יחסיים ולחזק אותם.

נדרש מכם לבחון לעומק האם המודל העסקי שבו פעלתם בעבר ומה ממנו עדיין תקף, ואם לא, נדרש לחשוב על מודל עסקי מעודכן. חייבים להגדיר את ערוצי השיווק העדכניים בהם אתם מעוניינים לפעול. שווקי היעד וסוגי לקוחות מועדפים. איזה לקוחות לפטר (כן, קראתם נכון), את מי לשמר ומי הקהלים החדשים שאנחנו מעוניינים לפנות אליהם. זה הזמן לבחון לעומק את שיטות התמחור שלנו לבחון דוחות עבר פיננסיים ולברר האם ניהלנו לפני המשבר עסק רווחי ובריא, או שזו ההזדמנות להגדיר אסטרטגיית תמחור מחדש ולהבריא את העסק.

זו העת לבחון את ערוצי המכירה ושיטות המכירה של העסק. זו עת לבחון לעומק את השת"פים שלכם ואת צורת התגמול ההדדי. יש עסקים שזה קריטי עבורם.

היו רגישים לתקופה ותתקדמו יחד עם הלקוחות והשותפים בצורה בטוחה בכדי לחזק את הפעילות העסקית ולהביא את העסק לחוף מבטחים ומשם לנסיקה.

לעיתים מדובר בתהליך מורכב אשר שלא מעט בעלי עסקים מתקשים לעשות אותו לבד, או לפנות לכך את הזמן הניהולי הנדרש. מי מכם שמרגיש ככה, מומלץ  שיבצע את תהליך בליווי יועץ עסקי מנוסה.  אל תחכו לדקה ה – 90!

מוזמנים לפנות עוד היום, אני כאן בשבילכם בעלי חברות ועסקים, לתיאום שיחת ייעוץ:

בווטסאפ: 054-8884088

שתף

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on email

כתבות אחרות בבלוג: