איך להביס את הפחדים שלכם מעמידה בפני קהל

בשנת 2001 מצא מכון הסקרים גאלופ שעמידה בפני קהל הינו אחד הדברים שאנו הכי מפחדים מהם. קצת אחרי הפחד מנחשים אומנם, אבל לפני פחד גבהים, דקירות מחטים, טיסות ועוד. בשעה שבשנת 2018, העולם הינו מקום מפחיד מהרבה זוויות, ניתן עדיין להניח שהחשש הפופולארי של עמידה בפני קהל לא דעך עם השנים. חיפוש בגוגל מציף לא מעט דרכים להתמודד אם הפחד הזה, החל מהתרגיל הוותיק של " דמיין את הקהל שלך יושב בתחתונים" דרך "דמיינו הצלחה" וכו'.

לא מזמן שאל אותי מנכ"ל אחת החברות אותה אני מלווה כיועץ עסקי, מה ההמלצות שלי להתמודדות עם החשש מעמידה בפני קהל. באופן אישי, אינני רואה את ההמלצות שצוינו קודם לכן כיעילות, היות והן די חסרות תועלת ברגעי האמת. חשבתי להביא בפניכם דרך נוספת, פשוטה ויעילה מאד שגיליתי לאורך השנים שעובדת עבורי בצורה טובה מאד.

תורידו מעצמכם את הפוקוס!

תחילה, יש להבין שאנחנו לא מפתחים חרדות בנוגע לעמידה בפני קהל, אלא בעצם מהעובדה שאנחנו חוששים מהשפלה בפני קהל. אנחנו בעצם חוששים ממה אנשים יגידו או יחשבו עלינו במהלך או אחרי שנרד מהבמה. רוב הסיכויים הינם, שאם אנחנו חוששים מעמידה בפני קהל, נחשוש גם מלשיר, להופיע במופע קוסמים או לרקוד על הבמה. אבל לא מדובר על אותן סיבות. אם להיות פייר, יש שלל שיטות ותרופות להקל על החשש, תרגול הנאום שלך יכול ללא ספק לעזור – אבל מהניסיון שלי בהשתתפות במגוון סוגי אירועים, החל ממצגות אסטרטגיות והצגה של תוכניות עבודה בפורומים בכירים בחברות או מתן הרצאות, סדנאות ונאומים על במות בפני קהל גדול, גיליתי שהדרך היעילה ביותר שעובדת בכדי לתקוף את הבעיה הינה להבין – שמדובר בהצגת הנושא והמסר ולא בהצגה העצמית שלי. בסופו של דבר להצלחת המצגת או הנאום שלכם יש מעט מאד קשר עם מה שאנשים חושבים עליכם. זה הרבה פחות תלוי בכמה לבנות השיניים שלכם או כמה מגוהצים הבגדים שלכם, או אפילו, כמה חכמים, ידענים או

בטוחים אתם נראים. לחילופין, זה תלוי כל כולו בתשובה לשאלה הבאה: האם אתם מצליחים להעביר את המסר שלכם בצורה טובה? תתרכזו בזה וכל השאר יגיע מעצמו.

שתף

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on email

כתבות אחרות בבלוג: