איך עסקים קטנים ובינוניים פותרים טוב יותר בעיות של חברות גדולות

על פי ההגדרות הרשמיות של משרד התמ"ת/הכלכלה, עסק קטן הוא עסק המעסיק בין עובד אחד ל-50 עובדים. עסק בינוני נחשב עסק המעסיק בין 50 עובדים ל-250 עובדים, כאשר יש גם הגדרה של מחזור עסקים עד 15 מיליון ש"ח לשנה. לרוב, עסקים קטנים ובינוניים נחשבים יחד כמגזר כלכלי חשוב ומרכזי למשק.

כיועץ עסקי ויועץ ארגוני, חלק ניכר מזמני מושקע בליווי עסקי לעסקים קטנים ובינוניים. עסקים אלה מתמודדים בין השאר עם אתגרים העומדים בפני חברות גדולות ותאגידים. בעלי עסקים קטנים ובינוניים מתמודדים עם אתגרי גיוס כוח אדם, הטמעת טכנולוגיות חדשות בעסק ושלל צרכים קריטיים לעסק ובה בעת, הם מחוייבים להמשיך ולהניע את עסקיהם בצורה חלקה ושוטפת בשגרה. בשעה שלעסק קטן ובינוני אין את המשאבים העומדים בידי מנכ"לים של חברה גדולה, לעיתים קרובות לעסקים אלה יש מאפיינים יחודיים המאפשרים להם להתמודד עם אתגרים עסקיים מורכבים טוב יותר מאשר מתחריהם הגדולים. עסקים קטנים ובינוניים ידועים בגמישות שלהם וביכולות שלהם לאמץ שינויים באופן מהיר.

להלן מספר דרכים בהם חברות ועסקים קטנים ובינוניים יכולים להתמודד עם אתגרים דומים לאלה של חברות גדולות ותאגידים בצורה טובה יותר.

האתגר: גיוס ושימור עובדים ומנהלים

בתהליכים של יעוץ ארגוני ניתן לראות באופן שיטתי שבעולם העסקים התחרותי של היום, גיוס ושימור כח אדם נשאר עדיין בראש סדר העדיפויות של בעלי העסק והמנהלים בחברה. על פי האינדקס האמריקאי לעסקים קטנים ובינוניים, כ 20% מבעלי העסקים העידו, כי חוסר יכולת לשמר עובדים הינו המעכב הגדול ביותר לצמיחת עסקיהם. גיוס העובדים הנכונים הוא המרכיב החשוב ביותר ביכולת לשמרם. כיועץ עסקי אני מדגיש פעמים רבות בפני בעלי חברות את החשיבות הגדולה בהגדרת תפקיד מדוייקת ובגיוס "כישרון" (Talent), כזה אשר לא רק ימלא את דרישות התפקיד, אלא בנוסף כאלה שיאהבו את מה שהם עושים ומתאימים לתרבות ולאופי העסק. שינויים במבנה התגמול והעידוד בחברה יכולים להוות פקטור חשוב ביכולת לשמר עובדים: תגמול על ביצועים ועבודה קשה כמו גם, מענקי חופשות, קרנות השתלמות וכמובן שבונוס על ביצועי מכירות וביצועי חברה, יוצרים מורל חיובי בקרב הצוותים ועוזר ביצירת דימוי של מקום עבודה שאנשים אוהבים לעבד ולהישאר בו לאורך שנים.

האתגר: אימוץ והטמעת טכנולוגות חדשות בחברה

הטמעה ואימוץ של טכנולוגיות חדשות בעסק, מהווה הזדמנות טובה לשדרוגו. 65% מבעלי העסקים הקטנים והבינוניים, מאמינים שאימוץ טכנולטגיות בעסק (כמו למשל מערכת ERP CRM מעבר לאחסון בענן וכו') ישדרגו את תפעול העסק וביצועיו. שינויים טכנולוגיים והטמעת מערכות בחברות גדולות הינו תהליך מסובך ולעיתים כואב, לעומת זאת היכולת להגדיר צרכים ולאמץ טכולוגיה בעסקים קטנים ובינוניים במהירות הינה פעולה קלה יחסית וניתן להתחיל לקבל עבורה תוצאות בפרק זמן קצר מאד. היכולת למצוא ולהטמיע טכנולוגיות קריאטיביות ומקדמות בעסק יכולות להוות ייתרון תחרותי חשוב ביכולתם של עסקים קטנים ובינוניים להשתפר באופן מתמיד ולנוע מהר.

האתגר: ניהול זמן

כמי שמלוה עסקים רבים אני יכול להעיד כי ניהול זמן הינו אחד האתגרים השכיחים בניהול עסקים קטנים. גם ליועץ ליועץ עסקי…בעלי העסק חובשים לא מעט כובעים בניהול העסק ונאבקים למצוא זמן לסיים כל משימה. אף אחד לא מקים עסק בכדי להתמודד עם אתגרי הניהול האדיניסטרטיבי אבל רבים מלקוחותי מוצאים עצמם משקיעים משאבי זמן ניכרים בניהול האדמיניסטרטיבי של העסק ולא בקידום העסק ובסיבה שלשמה הם הקימו אותו. ההמלצה שלי: אף פעם אל תזלזלו בחשיבות הארגון ותיעדוף המשימות שלכם. הכנת רשימת יעדים ברמה השנתית/חודשית/שבועית תעזור לכם להתרכז ולוודא את רשימת התיעדופים שלכם. בנוסף אם יש משימה שאינה מתיישרת עם הנרטיב הכללי, בטלו אותה. משימות שניתן להעביר לאחרים בארגון, העבירו אותן, או הטמיעו טכנולוגיה שתאפשר את ביצועה בלעדיכם!

בעלי עסקים קטנים ובינוניים מתמודדים עם אתגרים מרובים בדרך להצמחת העסק. איתור וטיפול באיזורים היכולים להוות ייתרון תחרותי לעסק קטן יאפשרו לכם לקדם ולהרחיב את העסק בטווח הארוך. שימור המשאב האנושי ומהירות תגובה יכולים להיות ייתרון תחרותי עצום

דן דניאלי, יועץ אסטרטגי ויועץ עיסקי בכיר למנכ"לים ובעלי חברות

שתף

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on email

כתבות אחרות בבלוג:

לא הקמתם את העסק רק כדי לשרוד, נכון?

מבחינת לא מעט עצמאיים ובעלי עסקים, הקורונה איננה רק וירוס הטומן בחובו סכנה בריאותית גבוהה, אלה בעיקר, וירוס בעל פוטנציאל הרס שיכול לחסל עסקים וחברות.

מותג מיתוג ומה שביניהם

מהו מותג? מותג הוא הבטחה: הציפיות של הצרכן לגבי מוצר/שירות/חברה אהובים עליו, ותפיסתו כי התועלת שהם מספקים לו אינה ניתנת להשגה אצל המתחרים. ציפיה זו,