מדוע אתר האנטרנט של עסקים קטנים ובינוניים חייב להראות מליון דולר

אחת הפעולות הראשונות שאני מבצע כיועץ עסקי לפני המפגש הראשון עם הלקוח היא ללמוד ממירב המקורות הזמינים הקיימים, אחד מהם מן הסתם או אתר האנטרנט של החברה.

לכולנו כלקוחות יוצא לבחון מוצרים ועסקים דרך שיטוט באתרי האינטרנט של החברות והספקים השונים, זה חלק אנטגראלי מעולמנו.

למען האמת, אין צורך ביעוץ עסקי או יעוץ אסטרטגי, בכדי להבין שכאשר אתר החברה מאכזב, יורד הסיכוי של לקוחות פוטנציאליים לבצע רכישה או להגיע לאותו בית עסק.

רוב הלקוחות יודעים מה הם מחפשים וכאשר זה מגיע דווקא לביקור באתר של חברה או עסק קטן או בינוני, עולה הציפייה של לקוחות הפטנציאליים לקבל את אותה חוויה שהם יקבלו בביקור באתר של חברה גדולה בתחום. ייתרה מכך, כאשר העסק נישתי או הינו עסק בוטיק, ציפיית הלקוחות הפוטנציאליים הינה לחוויה גבוהה אפילו יותר מזו המתקבלת באתרים של חברות עתירות משאבים. אם לקוח פוטנציאלי המבקר באתר החברה אינו מקבל את החוויה האיכותית, בין אם בגלל סיבות בנאליות כגון היעדר מידע בסיסי כמו כתובת או שעות עבודה של בית העסק, או כי החוויה שלו בשיטוט באתר החברה דרך המכשיר הסלולארי היתה גרועה השורה התחתונה היא שחוויית המשתמש הותירה טעם רע בפיו של אותו לקוח פוטנציאלי.

במחקר שפורסם במרץ אשתקד, נמצא כי כמחצית ממשתמשי הרשת שנדגמו העידו שהם יהיו מאוכזבים מאד במידה ואתר של חברה קטנה או בינונית יכיל מידע לא עדכני בכל הקשור לפרטי קשר וייתרה מכך, במידה והאתר לא מספק את כתובת בית העסק, הוראות הגעה, שעות פעילות וכו'.

עוד העידו משתתפי הסקר באחוזים ניכרים כי מרכיבים כמו ממשק משתמש סלולארי לא מותאם, שימוש בגופנים בעייתיים או עיצוב אתרים לא מקצועי, תמונות, מהירות העלייה של העתר וכו', המשפיעים על חווית המשמתמש, יהוו מרכיב חשוב בשיקולי הקניה וההגעה שלהם לבית העסק.

תתפלאו לדעת שחלק מהאתרים של עסקים קטנים ובינוניים, אינם מותאמים כלל למכשירים ניידים. לחלקם, לעיתים אין בכלל אתר, רק דף פייסבוק. במקרים כאלה, הדבר ראשון שאומרים לי בעלי העסק בפגישת היעוץ הראשונה היא בדרך כלל "שהאתר נמצא ממש בתהליך ואו טו טו עולים לאויר" או תירוצים כמו "הסנדלר הולך יחף"

ממדגם שבוצע לאחרונה וסקר אתרי אתרי אינטרנט של עסקים קטנים ובינוניים בארץ עולה נתון מדאיג, שליותר מ- 4 מתוך כל 10 עסקים אין אתר אנטרנט מותאם סלולארית (Mobile Optimized Site). בסופו של דבר, חוויה שלילית,כמו זו המתקבלת בעת כניסה לאתר חברה או עסק שאינו מתואם לטלפון הנייד, יכולה להשפיע האם הלקוח יבצע או לא יבצע קניה.

למעשה, כ 60% מהמשתתפים בסקר העידו שהסיכוי שלהם לבצע רכישה מעסק קטן או בינוני שחווית המשתמש שלהם באתר האנטרנט של החברה היתה גרועה, הינה נמוכה.

בקיצור, אין צורך להמתין ליועץ עסקי או יועץ שיווקי שיגידו לכם את זה, בחנו בעצמכם את האנטרנט של החברה, מכל מגוון האספקטים. במידה והחלטתם לעשות שינוי, עשו לעצמכם טובה וקחו לעצמכם בעלי מקצוע טובים לבנייה ותחזוק נכונים של האתר.

דן דניאלי, יועץ אסטרטגי ויועץ עיסקי בכיר למנכ"לים ובעלי חברות

שתף

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on email

כתבות אחרות בבלוג:

לא הקמתם את העסק רק כדי לשרוד, נכון?

מבחינת לא מעט עצמאיים ובעלי עסקים, הקורונה איננה רק וירוס הטומן בחובו סכנה בריאותית גבוהה, אלה בעיקר, וירוס בעל פוטנציאל הרס שיכול לחסל עסקים וחברות.

מותג מיתוג ומה שביניהם

מהו מותג? מותג הוא הבטחה: הציפיות של הצרכן לגבי מוצר/שירות/חברה אהובים עליו, ותפיסתו כי התועלת שהם מספקים לו אינה ניתנת להשגה אצל המתחרים. ציפיה זו,