עדיף תפקיד "גרוע" עם בוס מעולה על פני תפקיד מעולה עם בוס גרוע

מרבית העובדים אינם עוזבים עבודות "גרועות" הם עוזבים בוסים גרועים. ברוב המקרים בהם לעובדים יש תחושת חוסר שביעות רצון ממקום העבודה, זה יהיה קשור לבוס שלהם. הם מבלים מחצית מהיום במקום העבודה, והמנהל שלהם קובע את האטמוספירה. על זה נאמר, "החיים קצרים מדי" מכדי להשקיע 40+ שעות שבועיות בסביבה המייצרת לחצים וצער.

עולם החברות עמוס לעייפה במנהלים, אך חסרים בו מנהיגים. מנהיגים הם אלה הבונים עובדים כלפי מעלה בשעה שמנהלים בעיקר הגרועים שבהם, מושכים עובדים כלפי מטה. מנהיגים הם אלה המרגישים נוח ובטוח במי שהם בשעה שמנהלים מתחרים עם הכפיפים שלהם. הטמעת סטנדרטים של מנהיגות בחברה יכולים לסייע לקבוע אמות מידה של מנהיג ולייצר נרטיב שמעודד מנהלים להשתפר ולשאוף לסטנדרטים הגבוהים המצופים מהם.

מחקרים מוכיחים שלעבוד עבור בוס גרוע הינו גורם סיכון גבוה למחלות לב יותר מאשר עישון, או חוסר בפעילות גופנית או עודף משקל. מה יש בהם בבוסים גרועים שמגביר את הסיכוי ללקות במחלות לב? הלחץ והחרדה הנגרמים מיעדים שאינם ברי ביצוע, חוסר תמיכה, פרקטיות לא הוגנות והחשש להיענש. עם המנהל אינו מחבב את העובד, הוא מרגיש שהוא איננו על קרקע לא יציבה.

לעולם אל תזלזלו בנוכחות מנהלים המייצרים סביבת עבודה "רעילה" (Toxic). מנהלים גרועים משפעים על ממשקים במקום העבודה ועל העובדים שלהם, גם לאחר שעת העבודה. במקרה הטוב, ינסו עובדים לעבור למשרה אחרת בחברה תחת מנהל מוכשר יותר, אך ברוב המקרים, עלולה החברה לאבד עובדים טובים עוד לפני שהופיעו סימנים לכך שהם מעוניינים לעזוב, ופשוט יודיעו על עזיבה.

מרבית העובדים יודעים להעריך בוסים טובים ומחזירים בחזרה למקום העבודה. כמנכלי"ם ובעלי חברות, תנסו לזהות את המנהלים הטובים שלכם, המנהיגים, עודדו אותם, הם אלה שיוכלו לקחת את החברה לגבהים חדשים.

שתף

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on email

כתבות אחרות בבלוג: