שדרוג חברות ועסקים על ידי הטמעת סטנדרטים "למנהיגות עסקית" חלק ב'

מאמר זה הינו המשך לחלק א'

מוטיבציה והשראה

מנהיגים חייבים להשרות רף גבוה של מחויבות ותוצאות ברמת Walk the Talk. כמו כן מצופה ממנהיגים טובים לעודד את עובדיהם להשגת יעדיהם הן בפן העסקי והן האישי. מוטיבציה לא חייבת להיות כולה חיובית או שלילית, אלא תערובת של השניים. לדוגמא, מנהיגים יכולים להציג יוזמה שבין השאר גם מתגמלת עובדים עבור תוצאות יוצאות דופן או ביקורתית עבור תוצאות גרועות במיוחד. לא משנה הדרך בה יבחר והשילוב בין החיובי לשלילי, הסיכום יתווה את הדרך בצורה ברורה וייתן בידיו כלי מוטיבציוני לצוות ולחברה

חדשנות

עסקים יוצאי דופן, הופכים לכאלה, תודות למנהלים ועובדים אשר באופן מתמיד שואפים לשפר ואינם מסתפקים בקיים. לחברות אלה חייבים להיות מנהלים אשר מסוגלים לראות מעבר לפרויקטים הנוכחיים הנמצאים באחריותם ומפתחים במקביל, רעיונות חדשים אשר יאפשרו לחברה להיות כל הזמן כל הזמן לפני מתחרותיה. מנהיגים מסוגלים לתת השראה ו"להוציא החוצה" חדשנות מהעובדים, על ידי כך שהם יאתגרו אותם בשאלות ויעודדו עובדים להצביע על סוגיות המטרידות אותם או כאלה המביאים פתרון לסוגיות שונות בארגון

פיקחות ומבינות עסקית (Business Acumen)

מצופה ממנהיגים בעולם העסקי כי ילמדו וייפתחו פקחות, סקרנות, חדות ויכולת ניתוח מהירה יחסית של "סיטואציות עסקיות" (סיכונים והזדמנויות) בצורה אשר תוביל לתוצאות עסקיות טובות. מנהיגים עסקיים טובים, מצליחים באופן מתמיד להוביל את עסקיהם לשיפור תוצאות ויכולת התמודדות עם מצבים משתנים בסביבת תחרות ואי וודאות. מנהיגים טובים, קוראים, לומדים ומתעדכנים בנעשה בסביבה העסקית שלהם ומעבר לה, ומטמיעים בחברה יידע ושיפור יכולות מתמיד, הן ברמה האישית והן בהקניית יכולות ותהליכים לעובדים.

הטמעת סטנדרטים למנהיגות בחברה, תוך שילובם בשיח הניהולי ובתהליכי הערכת ביצועים לעובדים ומנהלים, מציבה רף ציפיות חדש ומותחת את החברה כלפי מעלה. מנהלים ועובדים בחברה המבינים את המצופה מהם, על פי סטנדרטים למנהיגות עסקית, ישפרו באופן מתמיד את יכולות החברה. קידום עובדים ומנהלים יבוצע בין השאר על פי סרגל המדידה למנהיגות ובמידת הצורך יחוזקו יכולות של עובד או מנהל לפני קידומם בכדי שיוכלו לבצע את תפקידם הבא בצורה טובה ומחזקת.

לחברת D2D נסיון מעשי רב בהובלת תהליכי שיפור עסקי בחברה ובהטמעת תהליכי שינוי וסטנדרטים למנהיגות ולמציינות. חיזוק יכולות ניהול ומנהיגות הופכות עם השנים להיות לא רק נחלתן של הארגונים הגדולים והחברות הרב לאומיות, אלא מאומצים ומוטמעים גם בחברות ועסקים בינוניים השואפים לצמוח ולחזק יכולות ותהליכים ולממש את פוטנציאל העסקי הטמון בה.

דן דניאלי, הינו יועץ אסטרטגי בכיר המלווה חברות להצלחה עסקית

שתף

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on email

כתבות אחרות בבלוג: