4 האתגרים המרכזיים שכל עסק צריך להתגבר עליהם

כל בעל עסק קיים או סטארטפ חייב לדעת שישנם אתגרים עסקיים שחייבים להתמודד ולהתגבר עליהם בכדי להצליח באמת

האמת העגומה שאנשים לא מספרים על עסקים קטנים ובינוניים בישראל הינה, שרובם לא שורדים. כמעט 80% מהעסקים בישראל ייסגרו תוך 7 שנים ו – 850 עסקים יסגרו בכל שבוע. חלקם נתקלים בקשיים כבר בשבועות הראשונים מיום הקמת העסק, כאשר הכישלון העסקי נראה לעין ורבים אחרים לצערינו נכשלים בהמשך. במהלך תהליכי הייעוץ העסקי אני פוגש בעלי חברות ועסקים הנתקלים בקשיים רבים בניהול וקידום עסקיהם, וברוב המקרים, עקב חוסר מודעות או מיומנויות לטפל בנושאים הבוערים והמהותיים באמת לעסק שלהם. בכדי לעזור לכמה שיותר עסקים לשרוד ולהצליח לאורך שנים, ריכזתי את ארבעת האתגרים העקריים שכל בעל עסק או חברה צריך ללמוד להתמודד עימם, בכדי שהחברה שלכם תצליח.

1. מדידת ביצועים

אחת המלכודות שבעלי עסקים וחברות נופלים אליהן היא חוסר היכולת או הרצון למדוד את ביצועי העסק שלהם והמחלקות השונות. כיועץ עסקי, אני מגיע לחברות שמעבר לביצועים הפיננסיים והתפעוליים של העסק, אינן מודדות פרמטרים בסיסיים וקריטיים להצלחת העסק המאפשרים מעקב וטיפול במוקדים הרלבנטיים. לדוגמא, חברות משקיעות משאבים רבים בקמפיינים שיווקיים שאמורים לייצר לידים חדשים לחברה, אולם חסרות בראש ובראשונה תוכנית סדורה ויעדים. הפועל היוצא מכך הוא שאין כלל מדידה של תכנון מול ביצוע, לא יודעים מה העלות לליד, מה יחסי ההמרה לשיחות נכנסות, ולאחר מכן, כמה שיחות מומרות לפגישות מכירה וכמה פגישות מכירה מסתיימות במכירה = כסף נכנס לחברה. בעסקים רבים, אין כלל תשובות האם התהליך יעיל או לא, והיכן צווארי הבקבוק והבעיות שבהן צריך לטפל בכדי להשתפר. נכון הדבר גם למדדים שיש להטמיע באיזורים בהם אין מכירות ישירות, כמו שירות, מחסן ייצור ועוד. פיתוח מטריצות קונקרטיות, לא מסובכות, למדידה הינו אלמנט קריטי ביכולת שלכם לנהל את החברה בצורה מיטבית ותאפשר לכם לקדם את העסק בצורה משמעותית.

2. ניהול תזרים מזומנים מספק

אחד האתגרים העסקיים שרבים מהעסקים הקטנים אינם ערים להם, נסובים סביב תזרים המזומנים של החברה. אם מדיניות הגביה של העסק מאפשרת דחיית תשלומים לפרקי זמן חריגים ביחס למחוייבויות של העסק, תמצאו את עצמכם מהר מאד עם עסק שעל הנייר יש לו מספיק כסף בקופה, אבל בפועל חסר את התזרים וההון החוזר הדרוש להשקעות נוספות בעסק. כאשר העסק מגיע לתזרים או אובליגו בעייתי, עומדים בפני בעלי החברה מספר אפשרויות כגון, קבלת אשראי חוץ בנקאי, מכירת נכסים, לקיחת הלוואה כנגד בטוחה וכו'. לכל אחת מהאפשרויות ייתרונות וחסרונות, אבל תפקידו של בעל החברה לקבל החלטה איזה מהפתרונות מתאים בצורה האופטימאלית לאופי העסק אופטימאלית בטווח הארוך.

3. בניית המותג שלכם

אחת הסוגיות הראשונות שאני בוחן בתהליך היעוץ האסטרטגי לחברות , קשורה לעוצמת המותג שלהם. מותג אינו הלוגו של החברה שלכם, הוא אינו מטריצת הצבעים שנבחרה ואפילו לא מוצר של החברה. המותג הינו הרגש שמתעורר אצל הלקוחות שלכם כאשר הם חושבים על החברה. ברור שזה תהליך שלא מסתיים לעולם ועל כן, כמנהלי החברה אתם חייבים לבחון מקרוב בכל הקשור למשל למוניטין של החברה ולעוצמת המותג שלה. אחד האמצעים לבצע זאת, הוא דרך ניטור מדיה ואנליטיקה מקוונת המסופקים על ידי פלטפורמות כגון גוגל. זכרו תמיד, מותג חזק מסית את הדיון מדיון מכירות של : "מוצר=מחיר=הפסד רווח לעסק" לדיון של "מותג= ערך ללקוח=הגדלת רווח לעסק"

4. האצלת סמכויות

לסיום, "החטא" הגדול ביותר שאני מבחין בו בתהליכי ייעוץ ארגוני בלא מעט חברות ועסקים, הוא מה שאני קורא לו "חטא היוהרה". חטאו של המנכ"ל או בעל העסק באמונתם שכבעלי החברה הם האנשים הטובים ביותר, ושהם היחידים שמסוגלים להוביל אותה, לסגור עסקאות מורכבות או לטפל במשברים וכו'. הם עושים זאת לבד, חדורים באמונה אמיתית שזו הדרך וששום דבר בחברה לא ניתן להזיז בלעדיהם. זה תמיד מגיע עם המבט והמשפט שאומר "מי יעשה את זה אם לא אני?" בצורה הזו, הם לא רק מדגימים ומביעים חוסר אמון בפני מנהלי החברה והעובדים, אלא חמור מכך, הם מותחים את עצמם מעבר ליכולותיהם. לאורך זמן, זה מתיש אותם ומביא לחוסר יכולת להתמקד במה שבאמת חשוב בניהול וקידום החברה היות ובסופו של דבר כל העוסק סובב סביבכם. אחת הדרכים לטפל בבעיה הינה גיבוש ופיתוח צוות הנהלה איכותי בעל יכולות גבוהות, שמאפשר האצלה וביזור סמכויות, בידיעה שהעסק מקודם ומנוהל בצורה אופטימאלית. בנוסף, מומלץ להנהיג מדיניות של טיפוח עובדים תוך הצמחתם לעמדות מנהיגות צעירה בחברה. בצורה זו תצליחו לשדרג באופן משמעותי את מבנה החברה, ולהצמיח אותה בתהליך ההתרחבות שלה מחברה קטנה לחברה גדולה ומשגשגת.

דן דניאלי, יועץ אסטרטגי ויועץ עיסקי בכיר למנכ"לים ובעלי חברות

שתף

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on email

כתבות אחרות בבלוג:

לא הקמתם את העסק רק כדי לשרוד, נכון?

מבחינת לא מעט עצמאיים ובעלי עסקים, הקורונה איננה רק וירוס הטומן בחובו סכנה בריאותית גבוהה, אלה בעיקר, וירוס בעל פוטנציאל הרס שיכול לחסל עסקים וחברות.

מותג מיתוג ומה שביניהם

מהו מותג? מותג הוא הבטחה: הציפיות של הצרכן לגבי מוצר/שירות/חברה אהובים עליו, ותפיסתו כי התועלת שהם מספקים לו אינה ניתנת להשגה אצל המתחרים. ציפיה זו,