9 טיפים שכל יזם חייב לדעת – חלק II

בחלק הראשן של המאמר סקרתי לפניכם 4 מתוך 9 הטיפים שכל יזם חייב לדעת. טיפים אלה נאספו עבורכם מ – 9 יזמים מצליחים שפגשתי לאורך השנים. הם התבקשו לחלוק עימי את ההמלצה העיסקית האחת שהיו מייחלים לעצמם שתהייה להם בתחילת הדרך. ארבעת הטיפים מהמאמר הראשון בנושא היו:

1. תחקרו ותבינו היטב את השוק אליו אתם נכנסים

2. היו מחוייבים. הרבה עבודה קשה לפניכם!

3. תעצבו לעצמכם את החיים שאתם רוצים

4. באמת הקשיבו ללקוחות שלכם

להלן מובאות בפניכם 5 ההמלצות הנוספות:

5. העזרו ולימדו יחד עם צוות

לא מעט מנהלים עושים את הטעות ולומדים תחום חדש בעצמם, לבד. הם קוראים ספר ומאמרים ומשתתפים בכנסים בעצמם….לבד. מנהלים וייזמים מוצלחים, נעזרים לא פעם בצוות של מנטורים ו/או יועץ עסקיים, אשר מאפשרים להם ללמוד ולהעשיר את עצמם מזוית ראייה שונה וחדשה.

6. תתרכזו במה שמביא לכם לשגשוג

בדקו את כל האמצעים בהם אתם יכולים לקבל תמיכה למייזם החדש שלכם (כדוגמת מענקים מהרשות לחדשנות – לשעבר המדען הראשי). חפשו בעקשנות את מה שיכול למנף את העסק שלכם ומגיע לכם ואל תתנצלו על כך בפני הסובבים אתכם.

7. אל תתנו לשוטף "לשטוף אתכם"

בכל עסק, וותיק או חדש, יש נטייה מתמדדת להישאב לעשייה היום-יומית, ובמילים פשוטות, "השוטף, שוטף אותנו". כל מנהל ולבטח יזמים חייבים לפנות זמן, מספר שעות, אחת לשבוע, להתרומם מפני השטח, ולדאוג לתכנן את המהלכים לטווח הארוך והאסטרטגי. זה כולל את תכנון אסטרטגיית השיווק, הקמה ואימון צוות המכירות, פיתוח עובדים, מעורבות בקהילה ועוד. השקעה מאוזנת במהלך השנה למטרות ארוכות טווח, תשתלם מאד בחיזוק העסק.

8. היו מרוכזים בתגמול העתידי שתקבלו

זה אולי ישמע כקלישאה אבל אחת ההמלצות שקיבלתי היתה שחייבים להיות בפוקוס על התגמול העתידי כאשר מתחילים עסק או מייזם חדשים, זאת, למרות החשש שזה בסופו של דבר לא יצליח. צריך לפתח זוית ראייה שכל המסע שאליו יוצאים הינו ניסוי ושכישלון, אינו אופצייה היות ובסופו של דבר, זה מסע של לימוד וצמיחה אישית שרק מרויחים ממנו. מחשבה על התגמל העתידי הינה מפתח להצלחה.

9. רשת קשרים עם מנהלים מנוסים

קחו כל הזדמנות להתחבר וללמוד ממנהלים בכירים ומנוסים כמו גם אולי האפשרות שמישהו מהם יהיה מנטור או מאמן שלכם. חשיפה למפגשי מנהלים, ישיבות דירקטוריון וישיבות תכנון אסטרטגי יישתלמו לכם מאד וייסעו ביכולת שלכם לפתח ולהוביל בהצלחה את המייזם שלכם.

החזון של חברת D2D בהובלת דן דניאלי, יועץ אסטרטגי ויועץ עיסקי בכיר הוא לסייע בידי בעלי חברות, מנהלים בכירים ויזמים, להוביל את עסקיהם להצלחה ולצמיחה משמעותיים, תוך לימוד מעמיק והבנת הפוטנציאל העסקי של החברה, הטמעת שיטות עבודה וביצוע הצעדים הניהוליים והאופרטיביים הנדרשים לביסוס עסקיהם וייצור צמיחה מתמדת.

שתף

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on email

כתבות אחרות בבלוג:

לא הקמתם את העסק רק כדי לשרוד, נכון?

מבחינת לא מעט עצמאיים ובעלי עסקים, הקורונה איננה רק וירוס הטומן בחובו סכנה בריאותית גבוהה, אלה בעיקר, וירוס בעל פוטנציאל הרס שיכול לחסל עסקים וחברות.

מותג מיתוג ומה שביניהם

מהו מותג? מותג הוא הבטחה: הציפיות של הצרכן לגבי מוצר/שירות/חברה אהובים עליו, ותפיסתו כי התועלת שהם מספקים לו אינה ניתנת להשגה אצל המתחרים. ציפיה זו,