איך מתבצע תהליך הייעוץ והליווי העסקי עם חברת D2D בהובלת דן דניאלי?

היכרות

תהליך הייעוץ וליווי העסקי מאפשר לכם, חבירה לגורם מקצועי ובעל ניסיון בעולם העסקי, המסוגל להבין תוך פרק זמן קצר את המטרות העסקיות שלכם: חיזוק חברה קיימת, הקמת עסק או פעילות חדשים ועוד. ייעוץ עסקי טוב יסייע לכם לנתח בזמן קצר את המצב בו נמצאת החברה ולהוות שותף בהובלת התהליכים הנדרשים למימוש הפוטנציאל הגלום בה. בכדי להתחיל את התהליך נערכת שיחת היכרות אישית ראשונית. שיחה זו נועדה לאפשר קבלת רקע על החברה, להציף את הדילמות העיקריות של בעליה, כמו גם את הצרכים והשאיפות של מובילי החברה ולאפשר הבנה טובה יותר של מהות תהליך הליווי העסקי.

דיאגנוסטיקה עסקית

שיטת הדיאגנוסטיקה העסקית בה אנו פועלים, מאפשרת לרוב כבר לאחר פגישת הדיאגנוסטיקה העסקית להבין מכלול סוגיות הקשורות לחברה, דרך פעילותה והאתגרים הניצבים בפניה בדרך להגשמת החזון והשגת מטרותיה. תהליך הדיאגנוסטיקה העסקית מאפשר לנו כיועצים עסקיים להכיר מקרוב את פעילות החברה, מבנה הבעלות והרבדים הניהוליים, הסביבה העסקית שבה היא פועלת והדרך בה היא מנוהלת.

ליווי וייעוץ עסקי מקצועי ונכון מחייב הבנה מעמיקה של המבנה הארגוני, מצב התזרים והאשראי, כיצד פועל הארגון במהלכי שיווק שונים, אסטרטגיה מכירות ויכולות, באיזו רמה נמצאת מערכת הרכש, כיצד מנוהל המלאי ועוד. לאחר מפגש הדיאגנוסטיקה, מתאפשר ליועץ להכין ניתוח מעמיק על החברה, ולשקף לבעליה/מנהליה תמונת מצב ראלית על החברה תוך סימון האזורים הקריטיים הדורשים טיפול, שכבר במהלכו תוכל חברה להתחיל לנוע קדימה לעבר השגת מטרותיה.

גיבוש פתרונות ותוכנית פעולה

לאחר ההיכרות וביצוע הדיאגנוסטיקה העסקית, מגובשת שורת המלצות ראשוניות ולוח זמנים לביצוע. דוח האבחון ושורת ההמלצות, משוקפים באופן מעמיק תוך דיון והסבר מפורט בנוגע למהות, תיעדוף הפעולות לביצוע וכמו כן האפשרויות העומדות לרשות החברה בתהליך היישום. תהליך העבודה המשותף עם היועץ העסקי, מאפשר גיבוש מפת דרכים מפורטת והערכת המשאבים הנדרשים לביצוע התהליך. היועץ העסקי מהווה נקודת מוקד (Focal Point) בתהליך גיבוש תוכנית הפעולה ובמידת הצורך חבירה לגורמים חיצוניים ושילובם בתוכנית העבודה.

תהליך הליווי העסקי

תהליך הליווי העסקי מאפשר לחברה, הוצאה לפועל הלכה למעשה של תוכנית העבודה שגובשה לחיזוק החברה. היועץ העסקי מעורב ומסייע בידי ההנהלה בהובלת כלל התהליך, הן בתהליכי מאקרו והן בפעילות מיקרו, תוך צלילה לעומק בסוגיות ובאזורים הנמצאים בנתיב הקריטי לשיפור הביצועים והצלחת החברה. היועץ מביא את ניסיונו ויכולותיו האישיים, ומהווה שותף לתהליכי קבלת החלטות ופתרון מצבים מורכבים, בין אם בתהליכים פנים ארגוניים ובין אם מחוץ לחברה, בסביבה העסקית בה היא פועלת. יותר מכל, מהווה היועץ שותף פעיל לבעלים/למנכ"ל בכל סוגיה שתועלה על ידם ודורשת סיעור מוחות והכוונה ניהולית ועסקית.

"לעיתים קרובות ניסוח הבעיה הוא עקרוני יותר ממציאת פתרונה"
(אלברט איינשטיין)