דיאגנוסטיקה עסקית

דיאגנוסטיקה עסקית הינה אבן הדרך הראשונה בתהליך הייעוץ העסקי. פגישת הדיאגנוסטיקה הינה פגישה של כשעתיים/שעתיים וחצי, במהלכה מתבצע ראיון של אחד על אחד עם הלקוח, על מגוון תחומים רלבנטיים לחברה כגון: דרך ניהולה, הסביבה התחרותית בה היא פועלת, יעדי החברה, ביצועיה ועוד.

לאחר הפגישה מתבצע תהליך האנליזה של היועץ וממנו מופק דוח דיאגנוסטיקה מפורט. מטרת הדוח, לשרטט בקווים ראליים את מצב החברה כפי שהוא משתקף מנקודת מבטו וניסיונו של היועץ, ולמעשה מסמן למובילי החברה מיפוי של הפקטורים הקריטיים להצלחה כמו גם את האזורים והפעולות בהם יש לפעול בכדי לחזקה בכיוון הרצוי.

דיאגנוסטיקה אסטרטגית

לעיתים נדרש בחברה תהליך דיאגנוסטי מעמיק ומקיף יותר בהשוואה לדיאגנוסטיקה העסקית, זאת, כתלות בהיקפי הפעילות של החברה, הסיטואציה העסקית בה היא מצויה וחזון הבעלים. תהליך מקיף זה אורך מספר ימי עבודה ודורש את התעמקותו של היועץ במגוון רבדים וכיוונים, בין השאר: דוחות פיננסיים של החברה, תכניות העבודה והשיווק שלה, תוכנית המכירות, שיתופי פעולה וכיו"ב. כמו כן, ביצוע ראיונות עומק עם בעלי תפקידים בחברה, ביצוע תצפיות ולעיתים תהליכים תומכים כגון ביצוע לקוח סמוי, ניטור מתחרים ועוד.

בתום תהליך איסוף החומרים, יופק דוח מעמיק הכולל בין השאר אנליזת S.W.O.T של החברה, והמלצות על תוכנית פעולה הנדרשת ליישום לשם מימוש הפוטנציאל של החברה.

ליווי עסקי תקופתי

במרבית המקרים תהליך היישום של תוכנית הפעולה לסגירת הפערים וחיזוק החברה כנגזרת מהדיאגנוסטיקה העסקית/האסטרטגית אורך מספר חודשים. תוכנית הליווי המותאמת של חברת D2D תוך שילוב יועץ עסקי בכיר בהובלת התהליך נעשית במרבית המקרים בפורמט עבודה של יום בשבוע פרוס על פני תקופה, בהתאם לחברה ולצרכיה. בתקופה זו לוקח היועץ העסקי חלק פעיל בתהליכי ההוצאה לפועל של תוכנית הפעולה, מעורב בפעילות החברה ומסייע בתהליכי קבלת ההחלטות בצמתים הקריטיים. בין השאר פועל היועץ לחיזוק יכולות ההנהלה ופעילותה, תוך הקניית כלים ניהוליים לחיזוקה גם בתום תקופת הליווי.

דירקטור חיצוני

תהליך הליווי העסקי מייצר שיתוף פעולה פורה בין היועץ הבכיר לבין בעלי החברה. בתקופת הליווי מעורב היועץ במגוון רחב של פעילויות תוך סיוע צמוד להנהלת החברה בשיפור יכולותיה ויישום תוכנית העבודה שנגזרה מהדיאגנוסטיקה העסקית/אסטרטגית. במהלך תהליך ליווי החברה, נוצרת היכרות מעמיקה של היועץ עם החברה ועם הסביבה העסקית בה היא פועלת.

לאור שילוב בין האמור ובין ניסיונו האישי של היועץ, בוחרים בעלי חברות רבים להמשיך וליהנות ממעורבות היועץ בפעילות החברה ובתהליכי קבלת ההחלטות שלה גם לאחר תהליך הליווי העסקי, בפורמט עבודה של דירקטור חיצוני. בפורמט עבודה זה, שותף היועץ בישיבות תקופתיות של ההנהלה הבכירה של החברה וכמו כן זמין לבעלי החברה בייעוץ אישי במגוון רחב של דילמות וסוגיות ניהוליות משתנות.

אימון אישי ומנטורינג ניהולי לבכירים

מטרת האימון האישי למנהלים בכירים הינה שיפור ברמה האישית והניהול העצמי של מנהלים ואנשי עסקים בכירים. האימון מתרכז בחוזקות המתאמן ומשתמש בהן בכדי לייצר שינוי באיזורים שהוגדרו יחד עם המאמן, תוך התמקדות בעתיד הרצוי ובדרך להשיגם. תהליך האימון מסייע בהסרת מכשולים העומדים בדרך להשגת מטרות, תוך זיהוי פרדיגמות ודרכי התמודדות לשבירתן. התהליך מקנה למתאמן ארגז כלים אסטרטגיים וניהוליים רבים, ביניהם: כלים להתמודדות עם דילמות מורכבות, ניהול משא ומתן, הקשבה, טיפול בהתנגדויות, הגדרה ומדידה של יעדים ומטרות, ניהול משברים ועוד.

פגישות יעוץ

בין אם אתם בשלבי הקמה של עסק, אם אתם עסק בינוני שמבקש להתפתח או שאתם חברה שעובדת טוב ורוצה להפוך למצוינת, תמיד תהיינה שאלות, תהיות, צמתים או מחשבות שתרצו לקבל עליהן עוד זווית ראייה מקצועית. פגישות ייעוץ עסקי נועדו בדיוק למטרה זו.

במהלך פגישת הייעוץ ניתן יהיה להסתכל על תמונה נרחבת יותר, ממספר זוויות וסוגיות שיש לקחת בחשבון ולא נצפו עד כה. פגישות ייעוץ עסקי יכולות להיות חד פעמיות, או יכולות להתקיים בפורמט סדור של מספר מפגשים מוגדרים מראש – הכול לפי הצרכים שלכם ושל החברה. פגישות הייעוץ תקדמנה אתכם במקומות בהם אתם נעצרים וזקוקים לעיין מקצועית חיצונית אשר תוכל לשקף לכם את מצבכם ולייעץ לכם איך ולאן ניתן להתקדם וללוות אתכם בתהליך הביצוע.